Logic je nástupce jednoho z nejlepších sekvencerů pro Atari řady ST, Notatoru. Oproti němu všam dostal nové pracovní prostředí, jiný způsob aranžování, kde původní patternovou logiku nahradil pás multitracku, do té doby používající např. konkurenční Cubasí. Přidala se audio část, v posledních verzích programu je podpora pro DirectX a VST efekty, včetně VST instrumentů. Tradičně silný MIDI editor je vybaven snad vším možným, co si hudebník může přát a variabilní programovatelné prostředí v podobě Enviroments zase nabízí totální personifikaci programu pro vlastní potřeby. Jediným problémem je, že hudebník musí být i trochu programátorem a rozumět, jak to vše, alespoň zhruba, funguje. Jinak se v Logicu ztratí a i základní oprace mu zaberou hodně času.
Logic si vydobil jméno profesionálního produktu, domnívám se, že především v oblasti MIDI nemá konkurenci. Cubase mu nesahá ani po paty, přesto je komerčně úspěšnější - ovládá se opravdu mnohem snadněji.
Malá poznámka - Logic se nesnese na jednom systému s Reasonem 1. Po nainstalování Reasonu přestanou v Logicu fungovat ovládací prvky, výběr a přesouvání, čímž se práce v něm prakticky znemožní. Řešením je pouze reinstalace celého systému. Jestli někdo znáte nějaké řešení, rád se poučím.
Logic podporuje ve starších verzích rozhranní DAE (Digidesign's Audio Engine), které je znamé predevsím z MACku, na PC se objevilo poprvé. Právě přes DAE bylo možné zapojit Audiomedii III a využít i na pomalých prvních Pentiích její potenciál - 8 audio stop a interní DSP, byť pouze pro ekvalizaci. Což v roce 96, kdy AM3 přišla na trh a výkon počítačů neště nebyl dostatečný pro DirectX efekty, bylo zlaté:-) Jenže doba se změnila, DAE neumožňovalo zapojit jiné než interní DSP efekty a i poslední drivery pro AM3 jsou psány jako standardní Windows Multimedia Drivery, čímž se AM3 chová jako standardní zvuková karta .
Logic Audio - komentáře
K článku nebyl vložen komentář
Přidat nový komentář