Softwarové syntetizéry, doména poslední doby. Po první použitelné aplikaci tohoto typu, Rebirthu, napodobujícím zvuk TR 808 a TB 303 nastal doslova boom těchto aplikací. A některé z nich i použitelně hrají. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že zvuk je učesanější a mnohem míň dirty, než HW stroje. U opravdových analogů bych to pochopil, u virtuálních nástrojů už méně. Ale pro obzvláštnění zvuku, někam do pozadí nebo na hraní, jsou softsynth perfektní volbou. Která u demo aplikací nebo starších verzí bývá i zadarmo. A kdo vám dá synťák jen tak?:-)
Občas vyzkouším lecos, ale dlouhodoběji používám následující prográmky. Některé fungují i stand-alone, všechny ale mají VTS verzi, se kterou Logic v pohodě pracuje, tak proč ji nevyužít:
Zvukový modul světoznámé firmy, vyrábějící velmi zajímavé syntetizéry a jejich softawreová verze racku Attack. A co umí? Bicí, bicí a bicí. Pro zvuk je celá řada parametrů, jednotlivé zvuky se kombinují do drummap. V presetech je TR808/909 a Simmons drum, vyrobit si další skutečně není problém. A hraje to dobře. Sytě, zazantně. Attack dokáže obstojně sekundovat i MAMu ADX a to už je co říct.
Polyfonní syntetizér, integrovaný do Logicu od verze 5. Subraktivní s několika typy filtru, matrixovou modulací zdroj > cíl a vektorovou syntézou. Mnoho presetů, jednoduchá editace, ačkoliv na grafické rozhranní je potřeba si zvyknout - pak už působí jednoduše a intuitivně.
Dle mého názoru je ES2 jedna z nejlépe znějících sw věcí, které jsem kdy slyšel. Opravdu všestranný nástroj, který navíc nezabírá až tolik z procesorového výkonu.
Softwarové nástroje - komentáře
Přidat nový komentář
Autor: neregistrovaný - bodyia (@)
Titulek:
Autor: neregistrovaný - (petr.gregor@pad36.cz)
Titulek: ahoj
http://www.clavia.se/main.asp?tm= Products&clpm=Nord_Modular_G2&cl nmm=Information
měj se krásně petr
Přidat nový komentář